Skupina spoločností Blaguss

Rakúska skupina spoločností Blaguss, súkromná rodinná firma fungujúca už viac ako 90 rokov, je poprednou spoločnosťou pre dopravu a cestovný ruch v Rakúsku / východnej Európe.

Flotila Blaguss je v priemere menej ako dva roky a je jednou z najmodernejších a najbezpečnejších autobusových flotíl v Európe. Vďaka najmladšej flotile v Európe venuje Blaguss neustálu pozornosť znižovaniu spotreby paliva a zvyšovaniu kvality životného prostredia na ceste. Údržba autobusov sa vykonáva častejšie ako je stanovené zákonom.

Popri známej ponuke Blaguss autobusov na prenájom, Blaguss Touristik (cestovná kancelária; 12 pobočiek v Rakúsku a Maďarsku), Blaguss Minibus (odborník na dopravné služby osôb so zníženou pohyblivosťou), vnútroštátnej a medzinárodnej linkovej doprave, patrí aj Wiener Donauturm do skupiny Blaguss.

Skupina Blaguss má zamestnancov vo Viedeň, Kirchschlag, Eisenstadt, Neusiedl am See, Mattersburg, Oberpullendorf (AT), Bratislava (SK),  Budapešť, Šopron a Szombathely (HU).


Okrem spoločností Blaguss Reisen GmbH a Blaguss Touristik GmbH patria do skupiny aj početne známe dcérske spoločnosti:

Blaguss Reisen

...autobusová flotila Blaguss je jednou z najmodernejších a najbezpečnejších flotíl v celej Európe. Autobusom bola udelená bezpečnostná pečať a pravidelné zakúpenie najnovších modelov zaručuje, že autobusy Blaguss majú priemerne menej ako 2 roky.
 
Blaguss Touristik

...cesta je príjemným zážitkom. Blaguss Touristik je sprostredkovateľ a organizátor ciest. Cestovnú kanceláriu zastupuje celkovo 9 pobočiek vo Viedni, Dolnom Rakúskua a Burgenlande, ako aj 3 cestovné kancelárie v Maďarsku.

Blaguss Agora Hungary

...je naša maďarská autobusová spoločnosť so sídlom v Šoproni. Blaguss má v Maďarsku aj tri plne licencované cestovné kancelárie, a to v meste Budapešť, Soproň a Szombathely. Zároveň aj incoming a kongresové oddelenia v Budapešti.

Blaguss Slovakia

...je naša autobusová spoločnosť na Slovensku a prevádzkuje vnútroštátnu podnikovú dopravu, ako aj medzinárodnú pravidelnú dopravu.

Blaguss Minibus-Service

…ponúka službu minibusu pre malé skupiny do 8 osôb - na výlety, jednodňové a dovolenkové jazdy, ako aj školské výlety, prevoz pacientov na liečbu, či rehabilitačné zájazdy. Na vyžiadanie aj bezbariérové.

Vienna International Busterminal (VIB)


...najväčšia a najdôležitejšia autobusová stanica Rakúska Erdberg vo Viedni. Slúži ako miesto odchodu a príchodu pre vnútroštátne medzinárodné autobusové linky.

Vienna Pass - karta k prehliadke mesta Viedeň


...Vienna PASS je vyhliadkový balíček, ktorý Vám poskytuje voľný prístup do viac ako 60 najobľúbenejších pamätihodností, múzeí a pamätníkov vo Viedni. Spoznajte Viedeň z jej najlepšej stránky - s kartou Vienna PASS! A pre tých, ktorí majú záujem o flexibilné prehliadky, je tu FLEXI PASS.

Vienna Sightseeing


...je viedenská spoločnosť organizujúca prehliadky mesta. Žlto-zelené cabrio-poschodové autobusy jazdia denne po Viedni ako turistické HOP ON HOP OFF autobusy. Zákaznícke centrum a hlavný východiskový bod sú vo viedenskej štátnej opere.

Donauturm Wien
...Donauturm je 252 metrov vysoký orientačný bod mesta Viedeň a vďaka 450 000 návštevníkom ročne je jedným z najatraktívnejších turistických miest vo Viedni.

Rius cruises

…naša agentúra, ktorá sa špecializuje na výletné lode po rieke Dunaj. Organizuje všetky pobrežné výlety a transfery medzi Passau a Budapešťou. Ide o profesionálnu agentúru so silným pozadím skupiny Blaguss.

Rad & Reisen

...organizuje cyklistické výlety so sprievodcom alebo individuálne cyklistické výlety a zájazdy po celej Európe. Na prevažnú väčšinu ciest sú využívané Blaguss- autobusy s prívesmi na bicykle. Náš cykloturistický usporiadateľ Rad & Reisen môže reagovať aj na Vaše individuálne želania k dovolenke na bicykli.

Pre našich obchodných zákazníkov

Prostredníctvom nášho Business Travel Center a nášho Blaguss Destination Management sme tiež pokryli potreby spoločností a obchodných zákazníkov. Buď v podobe organizácie podujatí a kongresov, motivačných ciest, teambuildingových seminárov alebo konzultácií na konferenciách. V spoločnosti Blaguss získate všetko pod jednou strechou.